دروغهای هیلاری کلینتون   

دروغهای هیلاری کلینتون:موافقت با حمله نظامی به عراق 2002، مخالفت با جنگ عراق در2007، تهدید به اقدام نظامی علیه ایران 2007 

دنیای ما: هیلاری کلینتون، موفق ترین کاندید حزب دمکرات ( تا این لحظات)برای انتخابات ریاست جمهوری 2008 آمریکا، با افزایش مخالفت مردم آمریکا با جنگ در عراق، خود را به خیل اکثریت مردم آمریکا پیوند زده است. این در حالیست که خانم کلینتون در پائیز 2002 در سنای آمریکا رای به حمله نظامی به عراق داد. و این در حالیست که او در سال 2007، معتقد است که آمریکا می بایستی بهر وسیله حتی اقدام نظامی مانع از دست یابی ایران به ظرفیت هسته ای شود.

هيلاري كلينتون: اگر سال 2002 من رئيس‌‏جمهوري مي‌‏شدم، حمله به عراق هيچ‌‏گاه رخ نمي‌‏داد

«هيلاري رودهام كلينتون» سناتور دموكرات آمريكا اعلام‌‏كرد كه در صورت ورود به كاخ سفيد، جنگ را متوقف خواهد كرد.

آسوشيتدپرس گزارش داد كه «هيلاري رودهام كلينتون» همسر «بيل كلينتون» رئيس‌‏جمهوري آمريكا و سناتور دموكرات ايالت نيويورك كه يكي از كانديداهاي رياست‌‏جمهوري نيز محسوب مي‌‏شود، گفت: «اگر در سال 2002 رئيس‌‏جمهوري مي‌‏شدم، حمله به عراق هيچ‌‏گاه به‌‏وقوع نمي‌‏پيوست.»

وي در جمع كميته ملي حزب دموكرات كه براي نخستين‌‏بار 9 نامزد ورود به كاخ‌‏سفيد از هر دو حزب گردهم آمده بودند، افزود: «اگر در انتخابات 2008 پيروز و به كاخ سفيد راه يابم، جنگ را متوقف مي‌‏كنم. مرا باور كنيد؛ من آشفتگي و خشم را مي‌‏فهم.» هيلاري تأكيدكرد: «شما به 60 رأي براي محدودكردن نيروها و بودجه احتياج داريد و اگر كنگره نتواند پيش از ژانويه 2009 ميلادي جنگ را متوقف كند، من در زمان رياست‌‏جمهوري اين كار را خواهم كرد.»

همچنين «باراك اوباما» ديگر نامزد دموكرات آمريكا در اين انتخابات با اشاره به جنگ عراق گفت: «چه شما مخالف و چه موافق جنگ باشيد، اكنون همه ما مسوول هستيم تا طرحي را پيشنهاد كنيم كه بهترين فرصت را براي پايان جنگ مهيا كند و سربازان را به خانه بازگرداند.»

همچنين «جان ادواردز» سناتور جمهوري‌‏خواه ايالت «كارولينا شمالي» كه از نامزدهاي ديگر اين انتخابات است، گفت: «سكوت، خيانت است.»

وي كه در سخنراني 18 دقيقه‌‏اي خود 11 بار از كلمه «خيانت» استفاده كرد، افزود: «اگر برنامه‌‏هاي رياست‌‏جمهوري را براي توقف جنگ كه همه ما مسوول آن هستيم، متوقف كنيم، خيانت است. ما قدرت و توانايي توقف اين جنگ را داريم.»

ادواردز با اشاره به اعزام نيروهاي بيشتر به عراق گفت: «‌‏قانون‌‏گذاران با طرح رئيس‌‏جمهوري براي افزايش نيروها در عراق مبني بر برقراري صلح و ثبات در اين كشور مخالف هستند.»

ايلنا

در جمع اعضای لابی صهیونیستی؛ هیلاری کلینتون ایران را تهدیدی برای آمریکا و اسرائیل خواند

هیلاری کلینتون سناتور آمریکایی که نامزدی خود را برای انتخابات 2008 ریاست جمهوری اعلام کرده است، در جمع اعضای لابی صهیونیستی ادعا کرد که ایران بزرگترین تهدید برای آمریکا و اسرائیل است.

به گزارش آسوشیتدپرس، کلینتون همچنین گفت که زمانی که با این کشور برخورد می شود هیچ گزینه ای را نمی توان از دستور کار خارج کرد.

هیلاری کلینتون که در ضیافت شامی در منهتن نیویورک و در جمع حامیان اعضای "کمیته امور عمومی آمریکا اسرائیل (ایپک) صحبت می کرد گفت: سیاست آمریکا باید در قبال ایران روشن و خالی از ابهام باشد؛ ما نمی توانیم و نباید به این کشور اجازه دست یابی به تسلیحات هسته ای بدهیم.

اظهارات وی که همیشه توام با حمایت از اسرائیل است به ویژه در خصوص محکومیت برگزاری کنفرانس هولوکاست در تهران مورد استقبال و ستایش یک هزار و 700 نفر از اعضای ایپک قرار گرفت که در سخنرانی وی حضور داشتند.

وی همچنین درباره مسئله هسته ای ایران گفت : ما نیاز داریم با استفاده از تمامی ابزارها از جمله سیاسی، اقتصادی و حتی تهدید به استفاده از زور و اقدام نظامی مانع از دست یابی ایران به ظرفیت هسته ای شویم.

هیلاری کلینتون درصدد است تا با استفاده از اظهارات ضد ایرانی و حتی ضد اسلامی کمک گروههای یهودی که تمایل بیشتری به رقیب وی یعنی "رودولف جولیانی" شهردار سابق نیویورک برای ریاست جمهوری دارند، را جلب کند.

کلینتون در انتخابات سال 2000 سنای آمریکا تحت فشار لابی یهودیان مجبور شد تا کمک های مالی گروههای اسلامی را برای انتخابات، پس دهد.

ایپک که بیش از50 سال است که برای کسب حمایت آمریکا از اسرائیل درکنگره این کشور فعالیت می کند درراستای بهبود هرچه بیشترروابط واشنگتن - تل آویو درحوزه نظامی، اقتصادی، علمی و همکاری فرهنگی تلاش می کند.

این لابی که وظیفه اصلی آن نفوذ در سیاستگذاران و تصمیم گیران آمریکایی و اعمال فشار بر آنهاست اخیراً با مشکلات زیادی ازجمله جاسوسی برای اسرائیل و انتقادهای گسترده در بین افکار عمومی و در بین اندیشمندان داخلی رو به رو شده است و این مشکلات حتی سبب شد تا صهیونیستها چندی پیش قصد خود را برای تاسیس یک لابی جدید اعلام کنند.

مهر

لینک
۱۳۸٥/۱۱/۱٥ - سيد کريم