نيويورك تايمز: ديپلمات ايراني در بغداد ربوده شد   

نيويورك تايمز: ديپلمات ايراني در بغداد ربوده شد

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي به نقل از مقامات ارشد عراقي و آمريكايي گزارش داد يك ديپلمات ايراني غروب يكشنبه در محله "كراده" بغداد ربوده شد.

به گزارش فارس،‌ نيويورك تايمز در شماره امروز خود نوشت اين مقامات روز گذشته به اين روزنامه گفته‌اند: «كاروان حامل اين ديپلمات ايراني توسط افرادي متوقف شد كه كارت شناسايي وزارت دفاع عراق را به همراه داشتند.»

اين گزارش به نقل از دو نفر از مقامات عراقي حاكي است نيروهاي امنيتي عراق چندين مظنون را پس از تعقيب خودروهاي مذكور در خيابان‌هاي بغداد، بازداشت كردند اما موفق نشدند خودوري ديپلمات مذكور را كه نام وي افشاء نشده است، متوقف كنند.

اين ايراني در بخش شيعه‌نشين شهر و در نزديكي محلي ربوده شد كه انفجار روز شنبه در آن به مرگ دست‌كم 135 نفر از شيعيان منجر شد.

به گفته مقامات آمريكايي و عراقي،‌ افرادي كه در اين تعقيب و گريز دستگير شدند داراي كارت شناسايي وزارت دفاع عراق بوده‌اند.

به نوشته اين روزنامه، "محمد حسيني" سخنگوي وزارت امور خارجه ايران در پاسخ به سوالي در اين باره گفت: «ما نياز به تحقيق داريم زيرا اين روزها اخبار زيادي از اين دست دريافت مي‌كنيم. من هنوز نمي‌توانم اين خبر را تاييد كنم.»

نيويورك تايمز خاطر نشان كرد، سفارت ايران در بغداد نيز بطور علني گزارش مربوط به اين آدم‌ربايي را تاييد نكرده اما در محافل خصوصي نسبت به اين امر ابراز ترديد كرده كه اين كار ممكن است از جانب نيروهاي آمريكايي صورت گرفته باشد.

سخنگو و يا سفارت آمريكا نيز تاكنون به اين گزارش واكنش نشان نداده‌اند.

خبرگزاری فارس

لینک
۱۳۸٥/۱۱/۱٧ - سيد کريم