اظهارات جدید پرویز مشرف، از حامیان طالبان   

اظهارات جدید پرویز مشرف، از حامیان طالبان

«پرويز مشرف»، رئيس‌جمهور پاکستان، كه با كودتا، زمام اين كشور را به دست گرفته، در يک ژست سياسي ناموزون و ذليلانه، ادعا نمود که حاضر است براي ميانجيگري صلح ميان اسرائيل و فلسطيني‌ها و اعراب، به اسرائيل مسافرت کند.

پرويز مشرف که اين موضع جديدش را در گفت‌وگو با شبکه «العربيه» عربستان سعودي که از دبي پخش مي‌شود، اعلام مي‌كرد، تنها به اين بسنده نكرد و مدعي شد، ايران نبايد با پرونده هسته‌ايش کاري کند که امنيت کشورهاي عربي حوزه خليج فارس به خطر بيفتد.

حتی اسرائيلي‌ها گفته‌اند که حرف‌هاي وي مسخره است. بخش‌هاي مهم حرف‌هاي مشرف، مربوط به پرونده هسته‌اي ايران است که بي‌شباهت به يک تهديد آرام نيست.

وي گفت: غني‌سازي اورانيوم، موجب بروز تهديد براي امنيت منطقه خليج مي‌شود(فارس را هم از خلیج می اندازد) و هرچند حق ايران است که براي توليد انرژي برق بر انرژي تکنولوژي هسته‌اي تکيه کند، اما اين يک خطاست که از آن در صنعت بمب اتمي استفاده کند.

وي سپس ادامه داد: دستيابي ايران به سلاح اتمي، تحول بسيار خطرناکي است که بايد متوقف شود، در غير اين صورت، موجب درگيري و جنگ‌هايي در منطقه خواهد شد.

مشرف آنگاه با اشاره به روابط بسيار ويژه و خوب با کشورهاي عربي خليج فارس ادامه مي‌دهد: پاکستان روابط ويژه‌اي با کشورهاي عربي حوزه خليج [فارس] دارد؛ بنابراين، ضروري است تا از امنيت و استقرار اين دولت‌ها حفاظت شود.

مشرف در حالي به اين افاضات پرداخته كه كشورش در كنار رژيم اسرائيل، تنها صاحب بمب اتمي در منطقه خاورميانه به شمار مي‌رود و حتي عضويت در معاهده «NPT» را نپذيرفته است.

اين در حالي است كه عربستان سعودي، مهم‌ترين و اصلي‌ترين حامي مالي پاکستان، در حال دستيابي به سلاح اتمي بوده و اين امر اکنون بر همگان روشن و آشكار شده است. علاوه بر اين، عربستان سعودي با حمايت مالي از صنايع موشک‌هاي دوربرد پاکستان، که قادر به حمل کلاهک‌هاي اتمي هستند، عملا خود را شريکي منحصر به فرد براي اين تأسيسات و تکنولوژي مي‌داند.

برخي از کارشناسان سلاح‌هاي اتمي بر اين باورند که عربستان، کليد اصلي طرح بمب اتمي پاکستان بوده است. از همين رو، گمانه‌زني‌هايي دارند که عربستان سعودي با توجه به روابط ويژه‌اش با آمريکا، بدون تکنولوژي هسته‌اي و هر گونه امکانات جانبي، به راحتي به موشک‌هاي اتمي و بالستيک پاکستان دسترسي پيدا کند.

منبع: دنياي ما

لینک
۱۳۸٦/٢/۳ - سيد کريم