آمریکا و اسراییل برای حمله ی اتمی به ایران آماده می شوند   

آمریکا و اسراییل برای حمله ی اتمی به ایران آماده می شوند

مترجم: محمدعلی اصفهانی

John Rockefeller یکی از مطّلع ترین سیاستمداران آمریکاست. او تشخیص داد که لازم است که پاره یی اسرار را، با نشریّه ی نیویورک تایمز در میان بگذارد. و این، به خاطر نگرانی شدید او از نقشه های کاخ سفید علیه ایران است: اگر بخواهم شرافتمندانه حرف بزنم، باید بگویم که من می ترسم که یک عراق دوّم در کار باشد. ...

Vincent Jauvert مفسّر هفته نامه ی معتبر و پرخواننده ی فرانسوی Le Nouvel Observateur در تازه ترین شماره ی این هفته نامه مطلبی با عنوان "ترسانیدن؟ یا آماده سازی حمله؟" نوشته است که نیازی به مقدّمه و تقسیر ندارد.

فقط، به یاد داشته باشیم که این روزها هم ـ به خوبی یا به بدی ـ تمام خواهند شد؛ و برای کفن دزدان حاکم بر ایران که سواره اند، و رقیبان پیاده ی همچون خود آنان سفله شان که هردو مشترکاً با دو هدف کاملاً متضاد، زمینه ساز فاجعه یی واحد هستند که به چند قدمی ما رسیده است، هیچ چیز به جز ننگ و لعنت ابدی، در تاریخ ایران و خاورمیانه و جهان، به جای نخواهد ماند.

دوشنبه ۹ بهمن ۸۵

محمّد علی اصفهانی

www.ghoghnoos.org
John Rockefeller یکی از مطّلع ترین سیاستمداران آمریکاست. مهم ترین مسئولان آمریکا به دفتر کار او رفت و آمد می کنند. از مسئولان غیر نظامی گرفته تا مسئولان نظامی.

او از آنجایی که رییس کمیسیون پرقدرت سنای آمریکا در امور اطّلاعات و ضدّ اطّلاعات است، به اکثر اسناد فوق العاده محرمانه یی که توسّط دم و دستگاه بوش تهیّه می شود دسترسی دارد.

او تشخیص داد که لازم است که پاره یی اسرار را، در جمعه ی گذشته، با نشریّه ی نیویورک تایمز در میان بگذارد. و این، به خاطر نگرانی شدید او از نقشه های کاخ سفید علیه ایران است:

ـ اگر بخواهم شرافتمندانه حرف بزنم، باید بگویم که من می ترسم که یک عراق دوّم در کار باشد.

او تنها کسی نیست که اینطور فکر می کند. در دو هفته ی گذشته، افراد متعددی از رهبران حزب دموکرات، زنگ خطر را به صدا در آورده اند.

از نظر آن ها کاخ سفید احتمالاً دارد در نهان، خود را برای جنگ علیه ایران آماده می سازد.

بسیاری از کارشناسان، در نگرانی این رهبران با آن ها سهیم هستند. سرهنگ گاردینر، از نزدیک، اخبار مربوط به گسترش و استقرار نیروهای آمریکایی در خلیج فارس را پی گیری می کند. (۱)

او توضیح می دهد که:

ـ به زودی دو ناو هواپیمابر، در منطقه، حاضر و آماده خوهند بود:

USS Eisenhower که چند هفته یی است که به منطقه رسیده است؛ و USS Stennis که در روز شانزدهم ژانویه، برای استفاده، مجهّز شده است.

و این، در حالی است که هر بار که آمریکا دو ناو هواپیمابر را در منطقه مستقر کرده است، بمبارانی در پی بوده است.

نشانه های دیگری هم از احتمال وقوع جنگ در میان است:

در آغاز ژانویه، وقتی که جرج بوش نقشه ی جنگی جدید خود در عراق را تشریح کرد، اعلام داشت که آمریکا به زودی، "پاتریوت" های ضدّ موشک را در منطقه، احتمالاً کشورهای تحت حاکمیّت شیوخ خلیج فارس، مستقر خواهد کرد. (...)

و همه ی ماجرا، این نیست.

جرج بوش، چند روز پپیش، دریاسالار Fallon را به فرماندهی نیرو های اروپا ـ خاورمیانه منصوب کرد. چرا؟ چرا چنین انتصابی؟ انتصاب یک فرمانده نیروی دریایی، در حالی که نبرد در عراق، زمینی است؟

بسیاری از کارشناسان ناظر امور می گویند که بر تعداد زیردریایی های آمریکا در خلیج فارس به صورت روزافزون اضافه می شود؛ و کار تا بدانجا رسیده است که این زیردریایی ها با قایق های غیرنظامی عادّی که در منطقه در حرکتند، تصادف می کنند. و این تصادف ها پی در بی تکرار می شوند.

آن ها تأکید می کنند که بعد از سه سال رکود و کم فعالیّتی، پایگاه هوایی Incirlik در ترکیه، نزدیک ایران، دوباره به طور کامل، فعّال شده است؛ و تعداد زیادی هواپیمای F16 دوباره در آنجا استقرار داده شده اند.

این هواپیما ها می توانند بمب های اتمی کوچک B61-11 را که اصطلاحاً bunker buster نامیده می شوند حمل کنند. و این، یعنی که آن ها قادر به نابود کردن تأسیسات اتمی یی هستند که ایران در عمق زمین، پنهان کرده است.(۲)

کاخ سفید سعی می کند که این ایده را در اذهان جا بیاندازد که این همه، هیچ نیست به جز ژست هایی که تنها هدفشان ترسانیدن حکومت ایران و واداشتنش به قطع حمایت از میلیشیای شیعه در عراق، و به اتّخاذ مواضع نرم تر در ارتباط با مسایل مربوط به پرونده ی اتمی است.

در کاخ الیزه، مفرّ ریاست جمهوری فرانسه، این ایده، جدّی گرفته می شود. یکی از مشاوران رییس جمهوری فرانسه توضیح می دهد که:

ـ در سپتامبر گذشته، جرج بوش، برای ژاک شیراک تکرار کرد که آمریکا در ارتباط با پرونده ی اتمی ایران، راه حلّ دیپلماتیک را بر راه حلّ نظامی ترجیح می دهد. و ما فکر می کنیم که بوش هنوز هم در همین خط، حرکت می کند.

امّا تعداد بسیار زیادی از شخصیّت های سیاسی آمریکایی، از جمله شخصیّت هایی در میان جمهوریخواهان، بر خلاف کاخ الیزه، اینچنین خوشبین نیستند.
آن ها فکر می کنند که بر خلاف در گل ماندگی آمریکا در عراق، و اصلاً شاید درست به همین دلیل، جرج بوش تصمیم گرفته است که با تهدیدی به نام "تهدید ایران"، یکبار برای همیشه تعیین تکلیف کند.به تنهایی. و یا همراه با اسراییل.

او می خواهد که از این طریق نام خود را به عنوان کسی که غرب را از شرّ اهریمنی موسوم به احمدی نژاد راحت کرده است، در تاریخ، ثبت کند.

تعدادی از سناتور های آمریکایی که از صدای پای چکمه پوشان احساس خطر کرده اند، در تلاشند تا راهی برای جلوگیری از فاجعه پیدا کنند.

آن ها می خواهند به سرعت، و تا هنوز دیر نشده، به خود بجنبند. چرا که وقت، تنگ است.

این افراد، حتّی در صدند که قانونی را در کنگره به تصویب برسانند که مانع حمله ی اتمی جرج بوش به ایران، بدون اجازه ی کنگره شود.
آماده سازی های جنگی، تا آخر فوریه به پایان می رسد. این را سرهنگ گاردینر می گوید.

و این زمانبندی، تصادفی نیست. و دلایل معیّنی دارد:

۱ ـ مهلتی که برای عملی کردن قطعنامه ی ۱۷۳۷ شورای امنیّت، به ایران داده شده است، تمام می شود.

۲ ـ موادّ لازم برای مرکز اتمی بوشهر، به وسیله ی روسیّه در اختیار ایران قرار داده خواهند شد. این مواد می توانند برای ساختن سلاح اتمی به کار گرفته شوند.

۳ ـ و بالاخره، احمدی نژاد، احتمالاً، اعلام خواهد کرد که سیصد سانتریفوژ نطنز، کار غنی سازی اورانیوم را آغاز کرده اند.

و این را "باز"های اسراییل، و نئوکنسرواتورهای نزدیک به بوش، یک نقطه ی برگشت ناپذیر در امر ساختن بمب اتم معرّفی می کنند.
همان ها که از آتش اشتیاق جنگ با ایران، گُر گرفته اند.

--------------------------------------------------------------
۱ـ در این زمینه، می توانید به مقاله ی اخیر سام گاردینر، که فارسی شده ی آن را قبلاً با عنوان "موادّ محترقه ی به آتش کشیدن ایران، منتظر یک جرقّه اند" در ققنوس و چند سایت دیگر منتشر کرده ام مراجعه کنید.

۲ ـ پروفسور Michel Chossodovsky تقریباً یک سال پیش، موضوع استفاده از سلاح اتمی و بمب های bunker buster علیه ایران به وسیله ی آمریکا، با پشتیبانی یا حدّاقل سکوت ناتو را در مطلبی که در همان زمان با عنوان "یک عملیّات ضربه ی ناگهانی و بهت، برای ایران در دست تهیّه است" به فارسی برگردانیده شد، بیشتر توضیح داده است

دوشنبه - ۹ بهمن ۸۵ - اخبار روز

لینک
۱۳۸٥/۱۱/۱٠ - سيد کريم