نقش رژیم تهران در ربودن و قتل سربازان آمریکايی در کربلا

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد نظامی در عراق، ربودن و قتل پنج سرباز آمریكایی را که هفته گذشته در کربلا رخ داد، کار ماموران حکومت تهران دانست.

تلویزیون سی ان ان نیز در این باره گفت پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در حال بررسی حکومت رژیم تهران در این عملیات پیچیده است.

آسوشیتدپرس نوشت در یكی از پیچیده ترین حملات علیه نیروهای آمریكایی طی 4 سال گذشته، مردان مسلح که یونیفرم ارتش آمریكا بر تن داشته و سلاح های آمریكایی نیز حمل می كردند، پنج سرباز آمریكایی را در مركز استانداری كربلا ربوده و سپس آنان را به قتل رساندند.

یک سخنگوی ارتش آمریكا در عراق گفته است در این عملیات حدود 12 فرد مسلح که زبان انگلیسی صحبت می کردند و سوار بر خودروهای جی ام سی سیاه رنگ بودند، شرکت داشتند.

سرهنگ اسكات بلایش ول، سخنگوی نیروهای ائتلاف در بغداد افزود دقت عمل مهاجمان و استفاده از تجهیزاتی که در عملیات بکار گرفته شده، نشان می دهد که آنها افراد آموزش دیده بودند.

یک مقام ارشد نظامی عراقی نیز که نخواست نامش فاش شود، گفت كه پیچیدگی این عملیات نشان می دهد كه این اقدام، کار ماموران حکومت تهران است كه در همكاری با شبه نظامیان شیعه به اجرا در آمده است.

تلویزیون سی ان ان نیز در گزارشی گفت ایالات متحده در مورد نقش حکومت تهران و یا نیروهای تعلیم دیده توسط این حکومت ، در ربودن و به قتل رساندن پنج سرباز آمریکایی در کربلا، تحقیق می کند.

براساس برخی اطلاعات بدست آمده، پيچيدگی و هماهنگی این عمليات موجب شده نیروهای آمریکايی نسبت به دست داشتن ماموران سپاه پاسداران در این عملیات مظنون شوند.

به گزارش سی ان ان، برخی از منابع در عراق معتقدند که سپاه پاسداران در واکنش به دستگيری پنج تن از عوامل حکومت تهران در اربيل، دست به اقدامی تلافی جویانه علیه نیروهای آمریکايی زده است.

هفته نامه ساندی تایمز چاپ انگلستان نیز طی مقاله ای به دست داشتن حکومت تهران در عملیات مرگبار عراق پرداخت و از جمله نوشت تعدادی از فرماندهان جوخه های مرگ از بغداد فرار کردند تا پیش از اجرای طرح جدید آمریکا مبنی بر دستگیری یا کشتن آنان، جان سالم بدر ببرند.

یک وزیر سابق عراقی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، به این نشریه گقته است اکثر این فرماندهان برای مخفی شدن به ایران رفته اند.

رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب در یک مصاحبه رادیويی به حکومت تهران هشدار داده بود چنانچه به حملات خود به نیروهای آمریکايی در عراق ادامه دهد، با واکنش کوبنده ایالات متحده روبرو خواهد شد.

پرزیدنت بوش که با رادیوی ملی NPR مصاحبه می کرد، گفت اگر حکومت تهران به عملیات خود علیه سربازان آمریکايی در عراق شدت بخشد، ایالات متحده قاطعانه واکنش نشان خواهد داد.

لینک
۱۳۸٥/۱۱/۱۱ - سيد کريم