یک ناو هواپيمابر دیگر آمریکايی عازم‌ خليج‌ فارس‌ می‌ شود   

یک ناو هواپيمابر دیگر آمریکايی عازم‌ خليج‌ فارس‌ می‌ شود

وزارت‌ دفاع‌ آمريکا پنتاگون‌ روز گذشته اعلام‌ کرد ناو هواپيمابر 'نيميتز'‌ و کشتی های‌ پشتيبانی‌ آن دوشنبه‌ آينده‌ آمريکا را به‌ مقصد خليج‌ فارس‌ ترک‌ خواهد کرد تا به‌ ديگر ناوهای‌ آمريکايی که هم اکنون در این منطقه حضور دارند، بپيوندد‌.

براساس‌ خبری‌ که‌ پنتاگون‌ منتشر کرد، اين‌ ناو هواپيمابر‌ به دو ناو ديگر 'جان‌ سی‌ استينس'‌ و همچنين‌ ناو 'دوايت‌ دی‌ آيزنهار' که‌ از قبل‌ به‌ اين‌ منطقه‌ اعزام‌ و در آن‌ مستقر شده‌ اند،‌ خواهد پيوست.

پنتاگون‌ اعلام‌ کرد حضور اين‌ ناوها در خليج‌ فارس‌ با اين‌ هدف‌ صورت‌ گرفته‌ است‌ که‌ عزم‌ و اراده‌ آمريکا را برای‌ ايجاد امنيت‌ منطقه‌ ای‌ و همچنين‌ برقراری‌ ثبات‌ بلند مدت‌ در اين‌ منطقه‌ به‌ نمايش‌ بگذارد.

پیش تر خبرگزاری روسی نووستی در گزارشی به نقل از یک مقام آگاه روسیه گفته بود اطلاعات بدست آمده از منابع اطلاعاتی این کشور حاکیست که نیروهای مسلح آمریکا عملاً مرحله آماده سازی برای حمله احتمالی به جمهوری اسلامی را به پایان می رسانند.

به گفته وی، اطلاعات بدست آمده حاکی از این هستند که آمریکا فهرست اهداف احتمالی در خاک ایران را تهیه کرده و در روند مانورها برنامه عمل را تمرین و اجرا کرده است.

وی افزود: "بنا بر اطلاعات جاسوسی نظامی روسیه، نیروهای مسلح آمریکا که در منطقه خلیج فارس مستقر هستند، عملاً مرحله آماده سازی برای حملات نطامی را به پایان رسانده اند".

به گفته این مقام آگاه، فرماندهی آمریکا در نیمه اول ماه آپریل آماده حمله خواهد بود، اما تصمیم به آغاز عملیات جنگی را باید مقامات سیاسی آمریکا اتخاذ کنند.

طبق اطلاعات رسمی آمریکا، در حال حاضر میزان حضور نظامی این کشور در منطقه برابر با سطح سال 2003 میلادی، یعنی زمانی است که حمله به عراق صورت گرفت.

وی این را غیر ممکن نمی داند که در صورت رخدادن حمله، پس از ضربات موشکی و ارزیابی خسارات وارده به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیز تحلیل از اوضاع سیاسی-اجتماعی حاکم بر ایران پس از حمله، پنتاگون تصمیم به آغاز عملیات زمینی بگیرد.

این مقام آگاه روسی گفته است آمریکا درصدد است با حداقل تلفات جمهوری اسلامی را به زانو در آورد.

لینک
۱۳۸٦/۱/۱۱ - سيد کريم