نیروهای آمریکايی در مرز ایران و عراق آماده می شوند   

نیروهای آمریکايی در مرز ایران و عراق آماده می شوند

به نوشته سایت آفتاب، آمریکا آماده می‌شود تا کنترل نظامی خود بر مرزهای عراق را افزایش دهد. در همین راستا مقامات ارشد پنتاگون اعلام کردند نیروی هوایی آمریکا بیش از گذشته مرزهای ایران و عراق را تحت نظارت خواهد داشت. آنها این اقدام آمریکا را طراحی تاکتیک‌های جدید تهاجمی به منظور ممانعت از همکاری جمهوری اسلامی با شورشیان عراق عنوان کردند.

به نوشته روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» گشت‌زنی نیروی هوایی و جنگنده‌های آمریکا در طول مرز ایران و عراق در این تاکتیک جدید گنجانده شده است. مقامات پنتاگون که نخواسته‌اند نامی از آنها آورده شود در گفت‌وگو با این روزنامه گفتند ماموریت جدید نیروی هوایی آمریکا در عراق می‌تواند باعث نابودی شبکه‌های عرضه‌کننده بمب در داخل عراق که از نظر آمریکا عناصر جمهوری اسلامی هستند نیز بشود.

افزایش نقش نیروی هوای‌ آمریکا در عراق از نتایج گسترش تنش بین آمریکا و تهران است. رئیس جمهور آمریکا دو هفته پیش هشدار داد که در صورت ادامه دخالت‌های تهران در عراق، نیروهای آمریکایی موضع سخت‌تری علیه آنها در پیش گرفته و شبکه‌های عرضه تسلیحات در عراق را نابود خواهند کرد. بوش پس از آن نیز با اعزام ناو هواپیما بر ایستنس به خلیج فارس و افزایش نیروی نظامی در عراق نشان داد قصد مقابله با تهران را دارد.

یک مقام دیگر پنتاگون نیز نقش نیروهای هوایی آمریکا در عراق را بسیار مهم ارزیابی کرد و یکی از اهداف آن را بازدارندگی و کنترل مرزهای عراق عنوان کرد.

لس آنجلس تایمز اظهارات این مقام وزارت دفاع آمریکا را بی‌ارتباط با اقدام نظامی علیه تهران ندانست

 

لینک
۱۳۸٥/۱۱/۱٤ - سيد کريم