اسراییل نقشه محرمانه ای برای مبارزه با ایران آماده کرده است

اسراییل نقشه محرمانه ای برای مبارزه با ایران آماده کرده است

وزارت امور خارجه اسراییل به طور محرمانه ای برنامه ضد ایرانی بین المللی تنظیم کرده که باید از سوی نمایندگی های اسراییل در خارج از کشور به مرحله اجرا برسد.

NEWSru Israel به نقل از Maariv گزارش می دهد که در حال حاضر برنامه این نقشه که تحت ریاست "آرون آبراموویچ" مدیرعامل وزارت امور خارجه اسراییل تنظیم می شود در مراحل انتهایی قرار دارد و در ماه های آینده به سفارتخانه و کنسولگری های اسراییل در کشورهای خارجی ارائه خواهد شد.

این برنامه جدید بر اساس برنامه موفقیت آمیزی است که اسراییل علیه "حزب الله" در بسیاری از کشورهای جهان به اجرا رساند و بدین تریبت توانست این جنبش را به فهرست سازمان های تروریستی مخصوصا در اتحادیه اروپا وارد سازد.

اساس این نقشه جدید صدور قوانین ضد ایرانی از سوی کشورهای جهان با تاکید بر ممنوعیت تبادلات تجاری با ایران است.

موضوع ایران باید موضوع اصلی در هر گونه تماس دیپلمات های اسراییلی با نمایندگان خارجی باشد. به ویژه اسراییل توجه خاصی به کار با رسانه های گروهی محلی مبذول خواهد کرد. برای هر کشوری پرونده ایران به زبان همان کشور تنظیم خواهد شد.

دلیل تدارک این نقشه ضد ایرانی گزارشات اداره جاسوسی در مورد پیشرفت های برنامه هسته ای ایران است. در وزارت امور خارجه اسراییل معتقدند که روش های دیپلماسی با ایران هنوز کاملا مورد استفاده قرار نگرفته و با کمک چنین برنامه ای می توان خسارت قابل توجهی به ایرانیان وارد آورد. در عین حال یکی از اهداف اصلی این برنامه رساندن این مطلب به گوش کشورهای جهان است که برای اسراییل گزینه دیگری جز مسلح شدن به دیگر روش های مبارزه باقی نمانده است.

مسکو، 18 اردیبهشت، خبرگزاری «نووستی»

/ 0 نظر / 11 بازدید