بیانیه رسمی وزارت خارجه اسرائیل به مناسبت سیزدهمین سال انفجار:

جنایت سهمگین انفجار کانون همیاری، کار عوامل حکومت ایران بود  

18 ژوئیه 2007

امروز (چهارشنبه 18 ژوئیه 2007) مصادف با سالروز انفجار تروریستی کانون همیاری یهودیان در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین است. 13 سال پیش در چنین روزی، ساعت 9 بامداد، صدای انفجاری سراسر شهر را لرزاند که در واقع دومین جنایت تروریستی در خاک آرژانتین و پایتخت آن علیه نهادهای اسرائیلی و یهودی بود. دو سال پیش از آن، با شیوه ای مشابه، ساختمان سفارت اسرائیل در بوئنوس آیرس منفجر شده بود.

در انفجار کانون همیاری (موسوم به آمیا)، نهادی که در آن دفاتر همه سازمانهای کمک و داوطلبی یهودی متمرکز شده بود، ساختمان به کلی فروریخت و 85 تن جان باختند و صدها نفر دیگر زخمی شدند.

رنج و اندوهی که در وجود ما غلیان می کند، هنگامی دو چندان می شود که می بینم هنوز عاملان و آمران این جنایت تروریستی و انفجاری که دو سال پیش از آن ساختمان سفارت اسرائیل را ویران کرد، به پای میز محاکمه کشانده نشده اند و عدالت در مورد آنان اجرا نشده است.

گرچه نام عاملان این جنایات ناشناس مانده، ولی نام آمران آنها ناآشنا نیست. زیرا پس از سالیان دراز بررسی و بازپرسی، قاضی بازپرس آرژانتینی امسال برای نخستین بار صریحا اعلام داشت که این جنایت توسط سران جمهوری اسلامی ایران طراحی گردید و تروریستهای جنایتکار نیز توسط همان رژیم به این ماموریت فرستاده شدند. دولت آرژانتین حتی با مراجعه به اینترپول (پلیس بین الملل) علیه چند تن از افراد مظنون (که همگی ماموران و مقامات جمهوری اسلامی ایران هستند) قرار توقیف بین المللی صادر کرده و این امر مورد تائید کمیته اجرائی اینترپول نیز قرار گرفته است.

ما با صدای بلند و با قاطعیت کامل نقش جمهوری اسلامی ایران را در طراحی و اجرای این عملیات آدم کشی و دیگر سوءقصدهائی که به دستور آن رژیم در دیگر نقاط دنیا روی می دهد محکوم می دانیم. زیرا رژیم ایران خواستار محو اسرائیل از نقشه جغرافیا گردیده و همزمان به برپائی سازمانهای تروریستی می پردازد، افراد آنها را آموزش می دهد، و اسلحه و پول در اختیارشان می گذارد.

در این لحظات دشوار و دردآور، ملت و دولت اسرائیل همدردی و همبستگی خود را با خانواده هائی که عزیزان خود را در این انفجارها از دست دادند ابراز می دارند و با جامعه یهودیان آرژانتین و همچنین با همه مردمان آن سرزمین اعلام همدردی می کنند.

در این فرصت ما به سران جامعه یهودیان آرژانتین درود می فرستیم که توانستند پس از این رویدادهای تکان دهنده و تاسف بار دوباره روی پای خود بایستند و زندگی و تلاش را از سرگیرند و فعالیت اجتماعی را ادامه دهند و همچنان با دولت و ملت اسرائیل مناسبات نزدیک و همکاری صمیمانه داشته باشند- وهمزمان، ما از تلاشهای دولت آرژانتین برای کشف واقعیات و به کیفر رساندن آمران و عاملان این جنایات قدردانی کرده و پیروزی آن دولت را در این مهم آرزو می کنیم.

منبع: سايت وزارت امور خارجه اسرائيل

/ 1 نظر / 37 بازدید
israil_screwer

screw u mother screwer for translating this article{}