وحشت روزافزون ايران از حضور نیروهای آمریکايی در خلیج فارس

خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از روی عرشه ناو هواپیمابر نیمیتز در آبهای خلیج فارس به گفتگوهای کوتاه رادیويی میان نیروهای نظامی آمریکا و جمهوری اسلامی اشاره کرده نوشته است یک اتفاق کوچک می تواند به درگیری نظامی تبدیل شود.

این روزنامه به نقل از فرمانده گروه کشتی های تهاجمی نیمیتز نوشت بیشتر این گفتگوها با استفاده از دستگاه های رادیویی و شبکه استاندارد ارتباطی بین المللی صورت می گیرد.

کاپیتان مایکل منازیر می گوید گفتگوها اغلب از طرف نیروهای ايراني آغاز می شود و می گویند که یک هواپیما یا کشتی خارجی را شناسایی کرده اند و می خواهند از اهداف آن آگاه شوند.

این کاپیتان آمریکایی می گوید جملات آنها معمولا با این عبارات شروع می شود: کشتی واقع در فلان عرض و طول جغرافیایی! این یک کشتی ایرانی است. شما کیستی؟ جهت حرکت و سرعتتان چیست؟

کاپیتان مایکل منازیر می گوید ما هم پاسخ می دهیم: کشتی ایرانی! این کشتی جنگی شماره ..... متعلق به نیروهای ائتلاف است. جهت حرکت ما سه - صفر- صفر و سرعت ما 15 گره دریایی است. ما در آبهای بین المللی هستیم.

وی می گوید بیشتر این گفتگوها مختصر و همانند گفتگوهای تجاری است و در جریان این گفتگوها اطلاعاتی رد و بدل نمی شود.

خبرنگار واشنگتن پست در ادامه می نویسد نیروهای ايراني غالبا به منظور نظارت بر کشتی های آمریکایی، قایق و هواپیماهای شناسایی به سمت آنها می فرستند و نیروی دریایی آمریکا نیز از جنگنده های FA18 برای اختلال در کار آنها استفاده می کند. نیروهای ايراني کنجکاو هستند و می خواهند بدانند چه نیروهايی وارد آبهای خلیج فارس شده و چه فعالیتی انجام می دهند.

/ 2 نظر / 11 بازدید
رويای رز

سلام خواستم از خبررسانی بيطرفانه و بسيار کامل و گزينش حرفه ای اخبار مرتبط با تحرکات اخير که به سرنوشت ايران و مردمان آن بطور مستقیم مربوط ميشود از شما تشکر کنم بسيار ممنونم و همچنان خواننده وبلاگ شما هستم

رويای رز

در ضمن پستهای انگليسی و مقالات رفرنس نيز بسيار خوب انتخاب ؛چاپ ویا معرفی شده اند باز هم ممنونم