سفر چینی، معاون رییس جمهوری به خاورمیانه

اخبار امور خارجه از واشنگتن

سفر چینی، معاون رییس جمهوری به خاورمیانه

دیک چینی، معاون رییس جمهوری در روز 8 مه 2007 سفر خود را به خاورمیانه آغاز خواهد کرد. او از کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر و اردن دیدار خواهد داشت. پرزیدنت بوش از معاون خود خواست تا برای بحث و گفتگو با سران این کشورها در مورد مسائل مهم و منافع مشترک کشورها به منطقه سفر کند. معاون رییس جمهوری با [شیخ] خلیفه رئیس امارات متحده عربی، ملک عبدالله از کشور پادشاهی عربستان سعودی، مبارک، رییس جمهور ی مصر، ملک عبدالله از کشور پادشاهی اردن و مقامات ارشد این دولت ها دیدار خواهد کرد. معاون رییس جمهوری همچنین با فرماندهان ارتش و نیز نظامیانی که در خلیج فارس مستقر هستند، ملاقات خواهد داشت.

ایران و سوریه: تضاذ میان عمل ها و رجزخوانی ها

تام کیسی ، معاون سخنگوی وزارت خارجه (2 مه): "چیزی که مایلیم از ایرانی ها و سوری ها ببینیم ... این است که اقداماتشان با سخنانشان سازگاری داشته باشد. آنها کماکان اصرار می ورزند که خواستار روابط خوب با عراق و خواهان صلح و ثبات در آن کشور هستند. متاسفانه آنها همچپنان اقداماتی را از قبیل دادن اجازه عبور به جنگجویان خارجی، ارائه حمایت به گروه های شبه نظامی، و تدارک بعضی از مهلک ترین مود منفجرهIEDs به گروه های شورشی و دیگران، برای استفاده در حمله به نیروهای ائتلاف و عراقی ادامه می دهند."

نگروپونته، معاون وزیر خارجه سال همکاری در قاره آمریکا را اعلام کرد

نگروپونته، معاون وزیر خارجه (2 مه): "ما سال 2007 را به عنوان سال همکاری در این نیمکره نام گذاری کرده ایم ... سال 2007 سالی است برای کمک به شرکای ما درجهت برآورده ساختن نیازهای ضروری این کشورها با تضمین این که دموکراسی و دولت های دموکراتیک در این نیمکره، امنیت، خدمات و فرصت هایی را که مردم این نیمکره به حق مطالبه می کنند]، تامین خواهند کرد."

بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه

تام کیسی، معاون سخنگو

.

/ 0 نظر / 14 بازدید