اسرائیل تهدید از سوی ایران را ساختگی نمی داند

"آنا ازاری" سفیر اسرائیل در روسیه روز چهارشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو اظهار داشت که در اسرائیل تهدید ناشی از ایران را تهدیدی فرضی نمی دانند.

آمریکا به بهانه دفاع در برابر موشک های قاره پیمای ایرانی درصدد استقرار سیستم دفاع ضد موشکی در اروپای شرقی است، مسکو این تهدید را نظریه ای ساختگی می داند و خاطر نشان می کند که ایران در آینده نزدیک از موشک هایی که قادر به پرواز تا آمریکا باشند، برخوردار نخواهد شد.

ازاری اطلاع داد که اسرائیل به حل مشکل هسته ای ایران امیدوارست.

وی گفت: "برای ما پیگیری دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه (1-2 جولای در آمریکا) جالب بوده و ما به اظهارات رئیس جمهور روسیه در رابطه با مشکل ایران توجه داشتیم. ما امیدواریم که همکاری های جهانی پیرامون ایران ادامه یابند و ما از آن استقبال می کنیم".

پوتین در کنفرانسی مطبوعاتی پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفته بود که روسیه و آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به کار در رابطه با مسئله ایران ادامه می دهند. به گفته پوتین، تا کنون روسیه و آمریکا توانسته اند در چارچوب شورای امنیت کار کنند و این کار ادامه خواهد یافت. پوتین خاطر نشان داشت که در مدت اخیر از سوی ایران علائم تمایل به همکاری دیده می شود.

مسکو، 13 تیر، خبرگزاری «نووستی»

/ 0 نظر / 13 بازدید