ورود ناوهای آمریکايی؛ گزارش تلویزیون BBC و CNN

تلویزیون سی ان ان در گزارشی در باره حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس گفت یک ذرادخانه پرقدرت آمریکا روز چهارشنبه وارد آبهای خلیج فارس در نزدیکی سواحل ایران شد.

گزارشگر سی ان ان گفت: 17 هزار ملوان و تفنگدار نیروی دریايی آمریکا که در 9 ناو جنگی مستقر هستند، بیش از همیشه به سواحل ایران نزدیک شدند. در این مجموعه نظامی دو ناو هواپیمابر نیز دیده می شوند.

در حالیکه در پشت مرزهای ایران یک مانور نظامی گسترده هوايی و دریايی در جریان است، احتمال وقوع یک اشتباه محاسبه همواره وجود دارد. این قدرت نمايی در حالیست که ایالات متحده و ايران جنگ لفظی را علیه یکدیگر شدت بخشیدند.

ايران چهارمین شهروند آمریکايی مقیم آمریکا را در ایران بازداشت کرده است. تام کیسی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید اتهام علیه این افراد که گویا تهدیدی برای ايران بشمار می روند، واقعا مضحک است.

تلویزیون سی ان ان در ادامه گزارش خود گفت با وجود اینکه آمریکا و ايران قرار است روز دوشنبه آینده در مورد اوضاع عراق به مذاکره بنشینند، اما هیچ نشانی از کاهش تنش و رویارويی به چشم نمی خورد.

یک سخنگوی ارشد آمریکا در عراق از خبر نگران کننده ای پرده برداشت و ايران را به تشکیل یک ائتلاف جدید با عناصر افراطی سنی برای گسترش عملیات تروریستی در عراق متهم کرد.

شبکه جهانی تلویزیون بی بی سی نیز طی گزارشی مربوط به افزایش تنش میان غرب و ايران بر سر بحران هسته ای گفت حضور یک ناوگان دریايی آمریکا در نزدیکی سواحل ایران نشان می دهد این تخاصم چقدر می تواند خطرناک باشد. یک اشتباه می تواند به شعله ور شدن جنگ منجر شود.

/ 2 نظر / 14 بازدید

الهی که هر چه زودتر آمريکا حمله کنه چرا...؟ چون حمله آمريکا به ايران باعث نابودی کامل آمريکا خواهد شد و کوچکترين گزندی به ايران نخواهد رسيد ... در ضمن اينها حتی يک نخود هم نمی توانند بياندازند توی ايران ايران در امن و امان خداست ...........در پناه خدا راحت باشید.

امير

واقعا چه جک زيبايی تعريف کردن اين اقای بدون نام لطفا بازم از اين مطالب طنزتون برامون بفرستين