افشای مقاصد نظامی ایران در برنامه هسته ای

افشای مقاصد نظامی ایران در برنامه هسته ای

برنامه هسته‌ای سایه در ایران 

ادعای تازه صهیونیست‌ها در مورد عسگری

آفتاب: یک روزنامه صهیونیستی با چاپ گزارشی اتهام‌آمیز مدعی شده‌است که علیرضا عسگری کارمند سابق وزارت دفاع ایران که بهمن‌ماه سال گذشته در استانبول ترکیه ناپدید شده‌بود اطلاعات مهمی را درباره برنامه هسته‌ای ایران در اختیار بازجویان آمریکایی‌اش قرار داده‌است.

در گزارشی که روزنامه یدیعوت آراهانوت در شماه روز یکشنبه خود به چاپ رسانده این ادعا مطرح شده که عسگری اطلاعات زیادی درباره پیشرفت‌های نظامی ایران و نیز برنامه هسته‌ای این کشور فاش کرده‌است، به گونه‌ای که بازجویان خود را نسبت به توانایی‌های شگفت‌انگیز سرویس‌ اطلاعاتی ایران در «حفظ اسرار بسیار بزرگ برای مدتی بسیار طولانی» شگفت‌زده کرده‌است.

از جمله اطلاعاتی که روزنامه اسرائیلی مدعی فاش‌شدن آنها توسط عسگری شده برنامه ایران برای ایجاد چند راکتور و تاسیسات مخفی غنی‌سازی بدون اطلاع سازمان بین‌المللی انرژی اتمی و نیز استفاده بهینه از لیزر برای غنی‌سازی اورانیوم بوده‌است. با این حال مقام سابق وزارت دفاع ایران هیچ «اطلاعات جدیدی» درباره رون آراد خلبان مفقودالاثر نیروی هوایی اسرائیل نداشته است.

یدیعوت آراهانوت، بدون ارائه هیچ‌گونه سندی عسگری را «یک عضو سابق سپاه پاسداران که دارای مناصب مهم در وزارت دفاع ایران بوده و ارتباط مستقیم با برنامه هسته‌ای این کشور داشته» معرفی کرده‌است. این روزنامه همچنین در گزارش خود مدعی شده که اطلاعات عسگری از برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند ایالات متحده و رژیم صهیونیستی را در اقنناع سایر کشورها نسبت به وجود یک برنامه هسته‌ای سایه در ایران با اهداف نظامی متقاعد سازد.

از زمان ناپدیدشدن عسگری در بهمن‌ماه گذشته در یک هتل پنج‌ستاره در استانبول گمانه‌زنی‌های زیادی نسبت به ربوده‌شدن وی توسط سرویس های اطلاعاتی غربی بویژه ایالات متحده وجود داشت، اما تاکنون هیچ منبعی حاضر به تائید این شایعات نشده بود.

بنا به گزارش یدیعوت آراهانوت عسگری هم‌اینک دریک پایگاه نظامی فوق سری تحت بازجویی ماموران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) قرار داشته و آنان به وی کمک کرده‌اند که بتواند برخی از اعضای خانواده خود را از ایران خارج کرده و به امریکا منتقل سازد.

گفتنی است از زمان ربوده‌شدن عسگری در ترکیه مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره در پی تعیین سرنوشت وی از سوی دولت ترکیه بوده و گزارش‌های منتشره در نشریات غربی درباره وی را به شدت تکذیب کرده‌اند.

/ 0 نظر / 13 بازدید